Godziny pracy świetlicy

1110 - 1210 Drapella Agnieszka

Nowak Bogusław

Kodeks Świetliczaka w Publicznej Szkole Podstawowej w Słotowej

1.   Każdy Świetliczak jest zobowiązany do codziennego radosnego uśmiechu Uśmiech

2.   Każdy Świetliczak pamięta, że witamy się mówiąc: ,,Dzień dobry”, a żegnając się mówimy ,,Do widzenia”.

3.   Każdy Świetliczak przychodząc do sali zgłasza swoją obecność wychowawcy.

4.   Każdy Świetliczak zobowiązany jest do dbania o porządek w miejscu pracy i zabawy.

5.   Każdy Świetliczak uczestniczy w zajęciach proponowanych przez wychowawcę, ponieważ  chce umieć i wiedzieć coraz więcej.

6.   Każdy Świetliczak na miarę swoich możliwości stara się pomagać młodszym i słabszym.

7.   Każdy Świetliczak  wie, że nie wychodzimy z sali bez zgody wychowawcy.

8.   Każdy Świetliczak często używa magicznych słów: PROSZĘ, PRZEPRASZAM, DZIĘKUJĘ Uśmiech

9.   Każdy Świetliczak wie, że w naszej sali nie korzystamy z telefonów komórkowych, MP3, MP4.

10.  Każdy Świetliczak wie, że innych traktujemy życzliwie i tolerancyjnie, bo chcemy razem czuć się dobrze.

11.  Każdy Świetliczak pamięta, że nie krytykujemy i nie obrażamy innych.

12.  Każdy Świetliczak wie, że nie należy psuć i marnować, tego co znajduje się w naszej sali, ponieważ stanowi to wspólną własność.

13.  Każdy Świetliczak, wie że konflikty i nieporozumienia rozwiązujemy w sposób kulturalny.

14.  Każdy Świetliczak pamięta, że nie należy hałasować, ponieważ źle wpływa to na jego zdrowie i otoczenie.

15.  Każdy Świetliczak wie, że w naszej sali dbamy o bezpieczeństwo swoje i innych.

16.  Każdy Świetliczak wie, że po skończonej zabawie sprzątamy po sobie, odkładamy rzeczy na miejsce.

17.  Każdy Świetliczak wie, że za swoje nieodpowiednie zachowanie  ponosi konsekwencję Dezaprobata Dezaprobata

W ramach funkcjonowania naszej świetlicy na korytarzu systematycznie prowadzona jest „Galeria prac plastycznych” dostosowana do tematów rocznego plany pracy (także okolicznościowe święta, imprezy szkolne). Uwzględniona jest technika pracy, okoliczność, prace opisane są imieniem, nazwiskiem i klasą.

Zachęcamy wszystkich uczniów, pracowników oraz rodziców do podziwiania twórczości małych artystów na tabicy w korytarzu Uśmiech