Godziny otwarcia biblioteki

Wtorek              -      810 -  920,   1110 - 1210

Środa           -     920 - 1110

Regulamin korzystania z biblioteki

Zasady korzystania ze zbiorów biblioteki szkolnej:

• Ze zbiorów biblioteki mogą korzystać uczniowie, nauczyciele, rodzice, pracownicy szkoły.
  • Korzystanie z biblioteki jest bezpłatne.
  • Część księgozbioru można przekazać do użytku w pracowniach przedmiotowych,za którą nauczyciele przejmują odpowiedzialność materialną.
  • Jednorazowo można wypożyczyć w klasach I – III jedną książkę, w klasach IV – VII i Gim trzy książki na okres jednego miesiąca.
  • Uczeń przygotowujący się do konkursów, ma prawo do wypożyczenia większej ilości książek jednorazowo.
  • Książki i czasopisma potrzebne na lekcje można wypożyczać za zgodą nauczyciela bibliotekarza.
  • Czytelnik może wypożyczać książki tylko na swoje nazwisko.
  • Książki, wypożyczonej na swoje nazwisko nie można przekazywać osobom trzecim.
  • Książkę należy szanować jako dobro szkoły, zauważone uszkodzenia zgłasza się bibliotekarzowi.
  • W przypadku zniszczenia lub zgubienia książki należy ją odkupić, bądź zwrócić inną o równej lub większej wartości po uzgodnieniu z bibliotekarzem.
  • Pod koniec roku szkolnego książki powinny być zwrócone w ogłoszonym terminie.
  • Uczeń ma prawo korzystania ze zbiorów i mediów jako źródła informacji oraz z warsztatu informacyjnego biblioteki i wykorzystania zdobytej wiedzy do własnych opracowań.
  • W bibliotece należy zachować ciszę.
  • Na terenie biblioteki obowiązuje zakaz spożywania posiłków, picia napojów oraz korzystania z telefonów komórkowych.

Stanowiska komputerowe

- Ze stanowisk komputerowych mogą korzystać uczniowie począwszy od klasy II, nauczyciele i inni pracownicy szkoły w godzinach otwarcia biblioteki.

- Stanowiska komputerowe służą do celów edukacyjnych. Wyklucza się korzystanie z czatów, serwisów społecznościowych, wysyłanie SMS.

- Z komputera można korzystać jedynie za zgodą i pod nadzorem nauczyciela bibliotekarza.

- Stanowiska komputerowe umożliwiają korzystanie z Internetu oraz zbiorów multimedialnych dostępnych w bibliotece.

- Przed skorzystaniem z komputera użytkownik zobowiązany jest wpisać się do rejestru odwiedzin, co jest równoznaczne ze znajomością zasad korzystania ze stanowisk komputerowych.

- Użytkownik może korzystać tylko z zainstalowanych programów. Zabronione jest instalowanie innych programów lub dokonywanie zmian w już istniejącym oprogramowaniu oraz ustawieniach systemowych.

- Z drukarki można korzystać za zgodą nauczyciela-bibliotekarza. Drukować można jedynie fragmenty wypożyczonych programów.

- Komputer włącza i wyłącza nauczyciel-bibliotekarz. Po wykonaniu prac użytkownik zobowiązany jest pozamykać otwarte przez siebie programy i dokumenty oraz zostawić ekran z wyświetlonym pulpitem.

- Użytkownik musi posiadać podstawową znajomość obsługi komputera i programu. Nauczyciel-bibliotekarz nie ma obowiązku udzielania użytkownikowi stałej pomocy.

- Przy stanowisku może znajdować się tylko jedna osoba. W szczególnych przypadkach dopuszcza się przebywanie maksymalnie 2 osób.

- Użytkownik zobowiązany jest pracować w ciszy i nie zakłócać pracy innych osób.

- Wszelkie uszkodzenia i nieprawidłowości w pracy komputera oraz niewłaściwe zachowanie lub korzystanie z komputera innych użytkowników należy niezwłocznie zgłosić nauczycielowi - bibliotekarzowi.

- Użytkownik (w przypadku uczniów rodzic lub opiekun prawny) odpowiada finansowo za wszelkie mechaniczne uszkodzenia sprzętu komputerowego i oprogramowania.

- Niestosowanie się do regulaminu może spowodować zakaz korzystania ze stanowiska komputerowego na okres wskazany przez nauczyciela-bibliotekarza

Opiekun - p. Dorota Kantor