Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” – polskie święto państwowe obchodzone corocznie, poświęcone upamiętnieniu żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia.
  Z tej okazji w naszej szkole 1. 03.2024r. odbyło się spotkanie klas VII i VIII z Panią Małgorzatą Grzybowską, która przedstawiła prezentację i opowiadała o trudnej walce żołnierzy drugiej konspiracji nawiązując do bohaterów związanych z naszym regionem.  Podzieliła się też z młodzieżą swoją osobistą, rodzinną historią związaną z losami jej ojca, mieszkańca Pilzna - historią niezłomnej walki i postawy patriotycznej.
 Ztej okazji nasz uczeń Adrian Mroczek wziął udział w akcji "Tropem Wilczym, czyli XII biegu pamięci Żołnierzy Wyklętych". Bieg zakończył się na Rynku w Pilźnie, gdzie delegacje złożyły kwiaty pod PomnikiemPamięci Poległych.