"Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania uczniów klas I – III"

Celem działań podejmowanych w ramach projektu jest wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów, poprzez indywidualizację procesu dydaktyczno-wychowawczego w klasach I-III szkoły podstawowej w latach 2010 - 2013. Cele te zostaną zrealizowane poprzez zapewnienie każdemu dziecku oferty edukacyjno-wychowawczo-profilaktycznej zgodnej z jego indywidualnymi potrzebami i możliwościami, zwiększenie zakresu wykorzystania w szkole aktywizujących metod nauczania oraz podniesienie jakości wsparcia i pomocy psychologiczno-pedagogicznej udzielanej dzieciom w tym ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. W ramach projektu uczniowie uczestniczyli w zajęciach: dla dzieci z trudnościami w czytaniu i pisaniu oraz z trudnościami w matematyce, gimnastyki korekcyjnej, zajęciach rozwijających zainteresowania matematyczno–przyrodnicze, plastyczne oraz logopedycznych.