Spotkanie ze strażakami

W dniu 4 pażdziernika2017r. strażacy z OSP Słotowa realizując projekt "Z OSP bezpieczniej” zorganizowali zajęcia edukacyjno-pokazowe i zajęcia z zasad udzielania pierwszej pomocy. Dzieci uzyskały instruktaż, jak należy się zachować w razie nagłego pożaru bądź innego wypadku, których są jedynymi świadkami. Zostały pouczone o konieczności podania dokładnego adresu i okoliczności zdarzenia oraz swoich danych osobowych. Jednocześnie strażacy ostrzegali przed żartami i zabawami (fałszywe alarmy), które wiążą się z poważnymi konsekwencjami. Najmłodsi z naszych wychowanków dzieci 6-letnie miały okazję do zapoznanie się ze sprzętem wykorzystywanym podczas prowadzenia akcji ratowniczych przed budynkiem szkoły. Uczniowie mieli możliwość przymierzenia hełmu strażackiego, dotykania i oglądania sprzętu oraz zadawania pytań.