Spotkanie z policjantem

W naszej szkole duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo dzieci. Dnia 13 października 2017r. w ramach edukacji w tym kierunku p. pedagog Monika Wójcik zaprosiła p. policjanta, który spotkał się z uczniami klas I – III oraz IV- III G. Podczas spotkania policjant przypomniał dzieciom zasady dotyczące bezpiecznego poruszania się po drogach oraz omówił zasady bezpiecznej drogi do i ze szkoły. Przypomniał również o korzyściach noszenia elementów odblaskowych przy ubraniu oraz jak należy zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba. Największym jednak zainteresowaniem cieszyły się wśród dzieci opowiadania o codziennej pracy Policji. Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawały bardzo dużo pytań.