Europejski Dzień Języków.

W tym roku Europejski Dzień Języków w naszej szkole odbył się 1 października w niecodzienny sposób. Z uwagi na obostrzenia sanitarno-epidemiologiczne przebieg tego dnia musiał być zmieniony.

W tym dniu zadaniem uczniów było przygotowanie stroju ludowego lub przebranie się za postać z jakiegoś kraju. Nikogo więc nie dziwił widok Japonki, Hawajki, Francuzek, Angielki, Szkotki, tancerki hiszpańskiej, polskich sportowców, Rosjanina w futrzanej czapie czy angielskiego agenta służb specjalnych przechadzających się po korytarzach szkolnych.

Dzieci mogły również przyozdobić swoją maseczkę flagą danego kraju czy symbolem związanym z danym państwem.

Każde z dzieci, które przygotowało w tym dniu strój i ozdobioną maseczkę otrzymało słodką nagrodę. Dziękujemy rodzicom za przygotowanie strojów dla dzieci i dzieciom za kolorowe maseczki.

Europejski Dzień Języków obchodzony jest 26 września każdego roku od 2001 r. z inicjatywy Rady Europy i we współpracy z Komisją Europejską.

At the Council of Europe’s initiative, the European Day of Languages has been celebrated every year since 2001 on 26 September - together with the European Commission.

Auf Initiative des Europarats in Straßburg wird seit 2001 jedes Jahr am 26. September der Europäische Tag der Sprachen gefeiert - zusammen mit der Europäischen Kommission.