Wycieczka do Warszawy

Uczniowie kl. VI wraz z wych. M. Janigą w dn.09.09.2021r. wyjechali  na wycieczkę do Warszawy. W Centrum Nauki Kopernik odkrywali, testowali i pytali, czy wszystko odkryli? NIEEE! Co oznacza, że jeszcze muszą tam powrócić. Następnie po ponad 2 godzinach eksperymentowania przeszli z przewodnikiem promenadą nad Wisłą na Stare Miasto gdzie poznali wiele ciekawych historii i miejsc. W restauracji "Literatka" zjedli obfity obiad, po którym udali się do Muzeum Powstania Warszawskiego. Nie sposób opisać atmosfery tego miejsca- to po prostu trzeba zobaczyć.  Nasza stolica, to ciekawe miasto, na o wiele dłuższą wycieczkę na którą, mamy nadzieję, jeszcze się wybierzemy. Warto dodać, że wycieczka ta wieńczyła projekt Mały Świat Dużego  Pieniądza (Fundacja Śnieżki), w którym udział brali nasi uczniowie jako 4 – klasiści. Pandemia sprawiła, że na wycieczkę musieli tak długo czekać.