Dzień Patrona Szkoły oraz Święto Niepodległości w Oddziale Przedszkolnym

W dniu 10 listopada 2020 roku w naszym przedszkolu obchodzony był Dzień Patrona Szkoły oraz Święto Niepodległości. Dzieci od kilku dni przygotowywały się do tej uroczystości. Poznały symbole narodowe, uczyły się wierszy i piosenek, tworzyły piękne prace plastyczne. Do "Księgi wartości" wklejały słowo ,,patriotyzm" rozumiejąc jego znaczenie. W tym dniu przyszły do przedszkola odświętnie ubrane. Od rana poznawały sylwetkę Patrona Szkoły - księdza Jana Czuby. Z pomocą nauczycieli starszaki wykonały piękne kotyliony, a maluchy flagi biało - czerwone. Z radością recytowały słynny wiersz Władysława Bełzy - "Polak mały" oraz śpiewały Hymn Polski, a także piosenki: "Jesteśmy Polką i Polakiem" i "Mały Polak przedszkolak". Dzieci czuły się bardzo dumne z tego, że są małymi Polakami. Ten dzień pozostanie u wszystkich na długo w pamięci, a wspólne zdjęcia  niezwykłą pamiątką.