Podsumowanie akcji charytatywnej „Szkoło Pomóż i Ty”

W roku szkolnym 2018/2019 nasza szkoła brała udział w corocznej akcji charytatywnej „Szkoło Pomóż i Ty”, której organizatorem jest Fundacja na Rzecz Osób Niewidomych i Niepełnosprawnych „Pomóż i Ty” z Gdyni.

Na początku roku szkolnego otrzymaliśmy pakiet cegiełek – pomocy naukowych. Każda osoba związana ze szkołą mogła się przyłączyć do akcji i poprzez zakup cegiełek pomóc podopiecznemu fundacji. Cegiełki wśród uczniów i nauczycieli rozprowadzały uczennice klasy IIIg tj. Natalia Fijołek i Aleksandra Kozioł, a opiekę nad akcją sprawowała p. Dzierlęga.  Cegiełkę można było zakupić w cenie nie mniejszej niż 2zł za sztukę. Szkoła zabrała kwotę 125 zł, która została wpłacona na konto fundacji.

Tegoroczna akcja przebiegała pod hasłem „Pomóżmy Łukaszowi chodzić” i miała na celu pomóc 15-letniemu Łukaszowi Flis, który pomimo dziecięcego porażenia mózgowego niweluje wzmożone napięcie mięśniowe przez ćwiczenia i intensywną rehabilitację wpisaną w jego codzienne życie. Specjalistyczne rowery wspomagające pracę mięśni nóg tj. trójkołowy elektryczny i stacjonarny typu Orbitrek, oprócz rehabilitacji ułatwią wypracowanie stabilniejszego chodu.