Gminny Konkurs Wiedzy o ks. Jana Czubie

5.06.109 roku, dokładnie w 60- tą rocznicę urodzin ks. Jana Czuby, w naszej szkole odbył się Gminny Konkurs Wiedzy o  ks. Jana Czubie, przygotowany przez p. Dorotę Kantor i Katarzynę Kaczkę. W konkursie wzięło udział udział 12 uczniów z 6 szkół podstawowych z terenu gminy Pilzno. Konkurs był drużynowy, a poszczególne pary musiały zmierzyć się z 8 różnymi konkurencjami. W jury konkursu zasiedli: p. Lidia Rutkowska, ks. dr Krzysztof Czermak i ks. Stanisław Saj.

A oto wyniki zmagań konkursowych:

I miejsce - ŁĘKI GÓRNE: Łukasz Pawłowicz, Paweł Bączek

opiekun: ks. Paweł Marmuźniak

II miejsce ex aequo - PILZNO: Aleksandra Jałowiec, Weronika Szumowicz

opiekun: s. Małgorzata Zima

SŁOTOWA: Dominik Dubas, Szymon Papiernik

opiekun: p. Dorota Kantor

III miejsce - ZWIERNIK: Kamila Madeja, Paulina Kita

opiekun: p. Helena Laska

Po konkursie przybyli goście zostali zaproszeni na poczęstunek, po czym odbyło się wręczenie nagród.

Dyplomy i nagrody uczestnikom wręczył nasz gość specjalny: ks. Marek Muszyński – misjonarz w Republice Środkowoafrykańskiej. Ksiądz Marek razem z księdzem Janem Czubą przed 30-tu laty otrzymali krzyż misyjny i zostali posłani na misje.

Drugim gościem specjalnym był ks. Stanisław Pawłowski – misjonarz, który pracował w przez ponad 15 lat w Republlice Konga.

Po wręczeniu nagród odbyło się krótkie spotkanie, podczas którego przybyli goście dzielili się swoimi osobistymi wspomnieniami dotyczącymi ks. Jana Czuby. Głos zabrał również pan Dyrektor Robert Krupa, który przypomniał nadanie imienia szkole oraz podziękował przybyłym gościom.

Wszystkim uczestnikom  i ich opiekunom serdecznie gratulujemy !!!