Zimowe zabawy na śniegu

Wszyscy liczą na to, że spadnie śnieg i zacznie się prawdziwa zima. Dla dzieci im więcej śniegu, tym lepiej, jest wtedy o wiele więcej sposobów na dobrą zabawę. Tak naprawdę niezależnie od pogody warto spędzić zimowy czas aktywnie. Lepiej nie chować się w domu i czekać na pierwsze wiosenne, ciepłe dni. Na przykład można pójść na spacer. Oczywiście, ciężko będzie namówić dziecko na "zwykły" spacer. Ale w czasie spaceru możemy na przykład liczyć, ile widzieliśmy przedmiotów na dowolną, ustaloną wcześniej literkę - sposobów na to, by nasze dziecko czujnie się rozglądało wokół jest naprawdę mnóstwo.

Uczniowie na kartkach wykonali pejzaże zimowe, przedstawiające ich sposoby i wyobrażenia na temat zabaw i harców na świeżym powietrzu. Prace wykonywane przed feriami pozwalają dzieciom zastanowić się jak chciałoby ten czas spędzić efektywnie i co najważniejsze bezpiecznie.