Andrzejki

30 listopada nasza świetlica zamieniła się w salon wróżb i zabaw. Najpierw opowiedzieliśmy sobie o historii andrzejkowych tradycji. Potem rozpoczęliśmy zabawę z przygotowanymi wróżbami. Przy okazji wróżb andrzejkowych można poćwiczyć… matematykę! Każde dziecko obliczyło swoją datę urodzenia zamieniając ją w pojedynczą cyfrę, dowiadując się ciekawostek o swoim charakterze, mocnych stronach jak i tych słabszych, nad którymi trzeba popracować. Uczniowie poznali również przestrogi na przyszłość, ukryte pod różnymi kolorami w magicznym kubku. Dużą atrakcją cieszyła się magiczna ruletka, mówiąca nam o dobrych rzeczach, które spotkają nas w najbliższym czasie np. znalezienie 40 groszy sprzed dwóch lat, lub przestroga o spadających ci spodniach na najbliższym wf-ieUśmiech Każdy chciał poznać swoją przyszłość losując odpowiedni symbol pod zamkniętymi kubeczkami, a przy tym sprawnie zapamiętując sekwencję. Zabawę połączyliśmy z nauką.

Oczywiście dzieci wiedzą, że wszystkie wróżby traktujemy z przymrużeniem oka, jednak Andrzejki mają niezaprzeczalnie magiczny klimat.